Prasečí chřipka

27. dubna 2009 v 19:07 | MauCat :-*
...PRASEČÍ CHŘIPKA...
...ted se koukam na zprávy a tam se dvouslovný název skloňuje v každém pádě...
...prý se potvrdilo že se přenáší z člověka na člověka wow...

...klik na CČ pro další info...


V Mexiku v poslední době zaznamenali na 800 případů nákazy chřipkou prasat, a to zejména v jižních a středních oblastech země. Podle Světové zdravotnické organizace na ni jenom v hlavním městě Mexico City mohlo zemřít 57 lidí. Panují obavy z jejího rozšíření, v sousedních Spojených státech zaznamenali sedm případů lidské nákazy dosud neznámého druhu influenzy.
Chřipkou prasat se lidé nakazí výjimečně, většinou po přímém kontaktu.Chřipkou prasat se lidé nakazí výjimečně, většinou po přímém kontaktu.
FOTO: www.hedweb.com

pátek 24. dubna 2009, 17:09 - Mexico City/Washington
Pět případů nákazy ohlásila počátkem týdne Kalifornie a další dva Texas. Pozoruhodné je, že žádný z pacientů nebyl v přímém kontaktu s prasaty. Nakažení trpí respiračními potížemi, jejich stav je údajně dobrý.
Mezi nakaženými v Kalifornii jsou i dvě děti. Také u nich byl zjištěn virus H1N1 typu A dosud nepopsaného genetického uspořádání, které vzniklo kombinací virů lidské, prasečí a ptačí chřipky. Nákaza po pozření vepřového masa prý nehrozí.
Chřipka prasat je akutní, vysoce infekční virové onemocnění respiračního traktu prasat. Lidi postihuje výjimečně, dosud to byli ti, kteří přišli s prasaty do kontaktu, i když podle amerických úřadů už byly zaznamenány případy nákazy z člověka na člověka. Symptomy jsou vedle dýchacích potíží i horečka, letargie, nechutenství, kašel, bolesti v krku, zvracení a průjmy.
Ačkoliv je hrozba pandemie vzdálená, z obavy před možným opakováním scénáře španělské či asijské chřipky z minulého století se mají na pozoru už i úřady v Kanadě, která nabádá své občany k opatrnosti při cestách do Mexika.

Zdroj: → novinky.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katka-Sbéčko Katka-Sbéčko | Web | 28. dubna 2009 v 18:45 | Reagovat

je to špatný,nejdřív ptačí a teď začně i prasečí chřipka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama